Wakacje to czas rozpaczliwego szukania płatnego zajęcia przez wiele młodych osób. Zależy nam na znalezieniu miejsca, gdzie zostaniemy potraktowani poważnie i będziemy mogli liczyć na prawdziwe pieniądze. Kariera zawodowa jest otwarta dla każdego, kto skończył szesnaście lat, ale nie oznacza to, że poniżej tego wieku jesteśmy skazani na błaganie rodziców o podwyższenie naszego kieszonkowego albo kilka dodatkowych złotych na kino.

Poszukaj ofert u lokalnych przedsiębiorców


Nie ma sensu od razu biec do najbliższej galerii handlowej, chyba że faktycznie mieszkasz blisko niej. Jednak dla osób z dalszych stron codzienny transport w obie strony może stanowić problem. Dlatego znacznie lepszą opcją byłoby rozejrzenie się po lokalnych przedsiębiorcach. Tablice ogłoszeniowe albo słupy wysokiego napięcia w okresie wakacyjnym mogą aż roić się od kartek z zachętami do przyjścia do pracy w lokalnym biznesie. Być może nie będzie to nasze spełnienie marzeń, ale pieniądze będą bardzo podobne, a do tego nie będziemy musieli martwić się biegiem na autobus po zakończonej zmianie.

Skup się na rozwoju swoich social mediów


Jeśli nie możesz albo nie chcesz pracować na pełny etat, możesz skupić się na rozwoju ścieżki kariery, z której skorzystasz dopiero w przyszłości. Zamiast siedzieć przez całe wakacje z książkami albo grami wideo, możesz przeznaczyć kilka minut dziennie na prowadzenie swoich social media. Nawet jeśli nie zostaniesz nikim popularnym, to warto mieć tego typu zasięgi. To plus, jeśli kiedyś będziesz chciał rozwijać swoją własną działalność gospodarczą albo pojawią się w zasięgu wzroku perspektywy na podjęcie się jakiejś współpracy. Wcale nie musisz mieć ukończonych osiemnastu lat, żeby zarabiać w taki sposób.

Sprawdź, czy do twojej szkoły nie dotarły żadne oferty


W wielu szkołach w chwilę przed wakacjami pojawiają się oferty pracy dla jej uczniów. Dotyczy to w szczególności technikum, ale także innych szkół. Oczywiście taką pracę może podjąć tylko osoba, która ukończyła szesnaście lat, ale zawsze warto popytać nauczycieli czy w sekretariacie, czy ktoś nie zgłaszał, że szuka pomocników. Przeważnie albo są to firmy z naszej okolicy, albo osoby, które potrzebują kogoś na zastępstwo za osoby, które wybrały w tym czasie urlop. To doskonała okazja, żeby sobie dorobić, ale także, żeby nabyć cenne doświadczenie zawodowe w potencjalnie ciekawej i przyszłościowej branży.

1 thought on “Jak dorobić sobie w wakacje?

  1. Na wakacje pojawia się dużo sezonowych ofert typu praca w turystyce, lub przy zbiorach, więc zadanie jest ułatwione.

Comments are closed.